czwartek, 3 września 2015

Witamy na blogu Kancelarii Adwokackiej Adwokat Kingi Dagmary Siadlak

Niepisany zwyczaj stanowi o tym, że pierwszy wpis na blogu powinien przedstawiać (w sposób stosunkowo najbardziej ogólny), czego owa wirtualna działalność będzie dotyczyć, dlaczego autor zdecydował się na jej prowadzenie, a czasami nawet pozwala sobie na skromną autoprezentację. Poniższa treść ma taką właśnie funkcję spełniać.

Dotychczasowa praktyka kancelarii pozwala na stwierdzenie, iż istnieją zagadnienia, które można określić mianem"popularnych". To właśnie o ich wyjaśnienie najczęściej zwracają się do nas Klienci.
Zdarza się także, że niektórych problemów prawnych można uniknąć, dokonując chociażby zwykłych czynności, niewymagających znacznych nakładów finansowych.
Pojawiają się również takie sytuacje, które wymagają od prawnika głębokiej analizy. I choć działania te są często bardzo żmudne, to rozwiązanie najtrudniejszych kwestii pogłębia rozwój nie tylko zawodowy, ale czasami także naukowy.

Z tego też względu nasz Zespół podjął decyzję, iż warto te wszystkie aspekty umieścić w jednym miejscu, dostępnym dla szerszego grona. W ten sposób nasi Czytelnicy będą mogli dowiedzieć się  np. kiedy i w jaki sposób zmienić nazwisko po uzyskaniu rozwodu, czym charakteryzuje się przestępstwo znęcania się, a także dlaczego do odrzucenia spadku przez małoletniego potrzebna jest zgoda sądu opiekuńczego. Prawdopodobnie pojawią się również odmienne stanowiska, bo i tych wśród prawników jest wiele, jednakże jesteśmy otwarci na dyskusję i wymianę doświadczeń. Zdarza się bowiem, że to właśnie utarta praktyka, a nie ścisła treść przepisów, decydują o przebiegu danego postępowania.
Jeżeli jakaś kwestia Państwa szczególnie zainteresuje - czekamy na propozycje w komentarzach. Najciekawsze zagadnienia postaramy się omówić w kolejnych postach.


Nasza kancelaria mieści się w Słupsku, przy ul. Wojska Polskiego 2/4 (wejście od strony 2A). Dodatkowo posiada także filię w Chojnicach. 
Adwokat Kinga Dagmara Siadlak zajmuje się głównie sprawami z zakresu prawa karnego oraz cywilnego, ze szczególnym uwzględnieniem spraw rodzinnych i spadkowych. 
Mecenas Siadlak w ramach kancelarii stworzyła zespół, w skład którego wchodzą: apl. adw. Anna Kątnik-Mania, apl. r. Maria Nałęcz-Bachurska, a także sekretarz kancelarii Maja Dolewska. 
Współpracuje również z radcą prawnym Anną Marią Kowalską, której siedziba kancelarii mieści się w Słupsku, w tym samym lokalu.
Więcej informacji na temat naszej działalności znajdą Państwo na stronie internetowej: www.kancelariasiadlak.pl.

Pozdrawiamy,
Zespół Kancelarii

6 komentarzy:

 1. Kancelaria Notarialna Adama Żaby www.kancelaria-notariusz-debica.pl/> – to specjaliści godni polecenia!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli byście kiedykolwiek potrzebowali porady prawnej, na przykład związanej z podatkami to polecam skontaktować się z radcą prawnym z Trójmiasta https://radcaprawny-trojmiasto.pl/podatki-marynarskie/ - olbrzymia wiedza i doświadczenie

  OdpowiedzUsuń
 6. W sumie ja jeszcze nigdy nie miałem okazji aby korzystać z usług prawniczych, ale nigdy nie mogę być pewnym, że to się nie zdarzy. W końcu tak jak napisano w artykule https://www.informationhouse.pl/pomoc-prawna-dla-przedsiebiorcow-kiedy-warto-skorzystac-z-profesjonalnego-doradztwa/ to również i przedsiębiorcy mogą być w sytuacji kiedy będą potrzebowali pomocy prawnej.

  OdpowiedzUsuń